Depremde vefat edenlerin yakınlarının şikayeti sonrasında otel sahibi ve aynı zamanda AK Partili Battalgazi İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı olan Zafer Kırçuval tutuklanmıştı.

TVF Erkekler Voleybol 2’nci Ligi 6’ncı Grup’ta Play-Off mücadelesi veren Malatya Büyükşehir Belediyespor takımından 11 voleybolcu ile 4 ampute futbolcu, konakladıkları Kırçuval Otelin depremde yıkılmasıyla enkaz altına kalarak vefat etti.

GÖZALTI SONRASI TUTUKLANMIŞTI

Vefat edenlerin yakınları otel işletmecisi ve Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı olan Zafer Kırçuval hakkında suç duyurusunda bulundu. Kırçuval, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

SADECE 3 AY TUTUKLU KALDI

Malatya 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde Çarşamba günü görülen davada mahkeme heyetinin, Kırçuval Otel'in sahibi ve Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval hakkında "sabit ikametgah sahibi olması" "soruşturmanın geldiği aşama" "bu süreçten sonra delil karartmanın mümkün olmaması" gerekçeleriyle tahliye ve yargılamanın tutuksuz sürmesi kararı verdiği öğrenildi.

Kardeşi yerine oy kullanmaya çalışırken enselendi! Usulsüzlüğü, İYİ Parti ortaya çıkardı Kardeşi yerine oy kullanmaya çalışırken enselendi! Usulsüzlüğü, İYİ Parti ortaya çıkardı

(Sözcü)