Ordu testinde korkutan sonuç! Yapay zeka komutanını öldürdü Ordu testinde korkutan sonuç! Yapay zeka komutanını öldürdü

ABD Başkanı Joe Biden, Tennessee’deki Nashville şehrindeki The Covenant adlı özel Hristiyan okuluna düzenlenen ve 3’ü çocuk 6 kişinin silahlı saldırıda hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde Beyaz Saray dahil tüm kamu binalarında, askeri garnizonlarda ve donanma gemilerinde bayrakların 31 Mart gün batımına kadar yarıya indirilmesi talimatını verdi.

Anaokulu ile 6. sınıf arasında yaklaşık 200 öğrencinin bulunduğu okula sabah saatlerinde giren saldırgan 3'ü çocuk 3'ü okul görevlisi 6 kişiyi öldürdü. Olayda birçok kişinin de hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.


SALDIRGAN OLAY YERİNDE ÖLDÜRÜLDÜ


Metro Nashville Polis Departmanı, Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, üzerinde 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca bulunan saldırganın olay yerinde öldürüldüğünü bildirdi.


KENDİSİ DE AYNI OKULDAN MEZUN OLMUŞ

Metro Nashville Polis Departmanı, üzerinde 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca bulunan saldırganın olay yerinde öldürüldüğünü bildirmişti. Polis, saldırganın kendisinin de aynı okuldan mezun olan 28 yaşındaki Audrey Elizabeth Hale isimli bir kadın olduğu bilgisini paylaşmıştı.
Saldırıyla ilgili incelemeler devam ediyor.

Education Week tarafından derlenen verilere göre, ABD’de 2023 yılında 23 Mart tarihine kadar ölüm veya yaralanmayla sonuçlanan 12 okul silahlı saldırısı gerçekleşti.


BIDEN’DAN SİLAHSIZLANMA ÇAĞRISI

Beyaz Saray’da Kadın İşletmeleri Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Biden, burada yaptığı konuşmada saldırıya değindi.

Biden, ‘iğrenç’ ve ‘bir ailenin en kötü kabusu’ şeklinde tanımladığı saldırıyla ilgili incelemelerin devam ettiğini ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Silahlı saldırıların önlenmesi için daha çok şey yapılması gerektiğini belirten Biden, saldırganın üzerinde 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca bulunduğuna dikkati çekti.

Biden, saldırı silahlarının yasaklanması ve silah satışında kapsamlı bir sabıka kaydı kontrolünün yapılmasını öngören kararnamesinin önemine değinerek, Kongre’ye silahlanma düzenlemeleriyle ilgili reform yapılmasını öngören yasanın geçirilmesi çağrısında bulundu.