İYİ Parti'de üst düzey istifa! Resmi açıklamayla duyurdu İYİ Parti'de üst düzey istifa! Resmi açıklamayla duyurdu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin Mansur Yavaş, yerel seçimler öncesi mal varlığını açıklayan ilk isim oldu. Gözler AK Parti'nin adayı Turgut Altınok'a çevrildi. Katıldığı canlı yayında "Mal varlığınızı ne zaman açıklayacaksınız?" sorusuna Altınok'un yanıtı dikkat çekti.

Altınok, o soruya şu yanıtı verdi:

"94 yılında aday olduğumda bir gazetenin manşeti 'Ankara'nın en zengin belediye başkanı' diye. Mal bizim değil Allah'ın, biz emanetçisiyiz. Altınok'un mal varlığı, belediye başkanı olmadan önce. Belediye başkanı mal varlığını verirler. Mal varlığım belediye başkanlığımın öncesinde. Belediye başkanlığına baktığımızda kayıp var. Benim arabam belediyenin önünde durur, özel işim varsa kendi arabama biner giderim.

"MAL VARLIĞIMI AÇIKLAMAYACAĞIM"

Mal varlığımı açıklayacağım. Kendim istediğim zaman açıklayacağım. Kimse alınmasın belediye başkanlığı maaşıyla ev aldım, Londra'dan ev aldım. Londra'da evim falan yok, çocuklarım şirketi de yok. Londra'da belediye başkanlığı maaşıyla ev alamazsınız. Londra'da kimin evi varsa ona sorun. Altınok'un neyi varsa Türkiye sınırlarındadır. Başka bir kıblegahımız yoktur. Mal varlığımı açıklayacağım. Belediye başkanı olana kadar avukatlık yapıyorsun, Londra'dan ev aldın mı, alabildin mi?"