CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Başörtüsü konusunda bizim de yanlışlarımız oldu. Şimdi bir sonraki aşamaya geçme zamanı. Bir kanuni çerçeve oluşturduk. Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkarıyoruz. Yarın grup toplantısının ardından teklifimizi Meclis'e vereceğiz'' açıklamasına 6'lı masadan destek gelirken; AK Parti'den de tepkiler gelmeye başladı. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'nden operasyon mesajı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'nden operasyon mesajı

'ASLOLAN YASA DEĞİL VESAYETÇİLERLE İŞ TUTMAMAKTIR'

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yasal düzenlemenin değil 'vesayetçilerle' birlikte hareket etmemenin önemli olduğunu belirtti. 

Tayyar, "Anayasa ve yasalarımızda başörtüsü yasağı yoktur. Vesayetçi anlayışın laiklik bahanesiyle uyguladığı yasak vardı. Bu konudaki yasayı AYM’ye götürüp iptal ettiren CHP’ydi. Yasak Erdoğan liderliğinde AK Parti’yle aşıldı. Aslolan yasa değil vesayetçilerle iş tutmamaktır" dedi.

'YA HAKİKİ ÖZÜR DİLEYİN YA DA SÜKUT EDİN'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin ise "Türkiye’de kanunsuz hukuksuz yaratıcısı icracısı iknacısı olduğunuz “Başörtüsü” yasakları size rağmen nihayet bulmuştur. Onca yıl milyonlarca kadının hayatını mahvettikten sonra ya hakiki özür dileyin ya da sükut edin" dedi.