Depremler sebebiyle eğitimde aksaklık yaşayan Elazığ'da AK Partili Belediye, Kur'an Kursu Hizmet Binası inşa etme kararı aldı. Belediye 4-6 yaş Kur'an Kursu Hizmet Binası için 18 milyon TL harcayacak. Kentteki okul sorununa katkı vermeyi amaçlayan CHP'li İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri üç ayrı okul yaptırma kararı almış, bu karar doğrultusunda inşaatlara başlanmıştı.

Yerlikaya, 12 kentteki PKK operasyonlarını duyurdu Yerlikaya, 12 kentteki PKK operasyonlarını duyurdu

KAYNAKLAR ÖĞRENCİLERE HARCANMIYOR

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, deprem bölgesi Elazığ'da meydana gelen depremlerin ardından kentteki okulların fiziki sorunlarından dolayı öğrenciler eğitimde sorunlar yaşarken AK Partili Elazığ Belediyesi de kamu kaynaklarını yönlendiriyor. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü,  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, “Okulöncesi eğitime alternatif model” olarak sunduğu 4-6 yaş Kur'an kursu binası yapımı için  ihale yaptı. İhaleyi 18 milyon  liraya FDC inşaat aldı.

18 MİLYONLUK KUR'AN KURSU İNŞAATI

Belediye ile FDC İnşaat isimli şirket arasında sözleşme imzalandı. Belediyenin 4-6 yaş Kur'an kursu binası için yaptığı anlaşmanın, 18 milyon 888 bin 888 TL  olduğu öğrenildi. Elazığ Merkez'de yer alan Sürsürü Mahallesi'ne inşa ettirilecek 4-6 yaş Kur'an kursunun yapımına 11 Ekim'de başlandı. İnşaatın 11 Nisan 2024 tarihine kadar bitirileceği belirtildi.