Provokatif paylaşım yapan 5 kişi tutuklandı Provokatif paylaşım yapan 5 kişi tutuklandı

CHP'nin başörtüsü teklifi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasal değişikliği çağrısının siyasetteki yankıları sürüyor.

TEPKİLERE YOL AÇMIŞTI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki AK Parti heyeti, başörtüsü konusunda hazırlanacak anayasa değişikliği için MHP, CHP, HDP ve İYİ Parti gruplarını ziyaret etmişti. AK Parti'nin, her fırsatta "terör örgütüyle işbirliği" argümanı ile muhalefet partilerini hedef alması sonrası HDP'yi ziyaret etmesi tepkilere yol açmıştı.

AK Parti içinde tepkilere neden olan bu ziyarete ilişkin AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa'da yerel yayın yapan bir programın canlı yayın konuğu oldu. 

cevheri

'GİTMEMEK ABESTİR'

AK Parti heyetinin HDP ziyaretine ilişkin soruya cevap veren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, “HDP'ye gitmek değil, gitmemek abestir. Kanunlara göre kurulmuş legal bir parti” dedi.

'AİLE BİRLİĞİ NOKTASINDA...'

Mehmet Ali Cevheri’nin açıklaması şöyle:

“Yani gidilmesi değil, bana göre gidilmemesi abestir. Gidilmemesi abestir tabi yani şimdi dolayısıyla legal bir parti , kanunlara göre kurulmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında faaliyet yapan, grubu var ve biz bir anayasa değişikliği yapacağız. 

Özellikle iki maddede hem başörtüsü noktasında gerek takan, gerekse takmayan her insanımıza bu özgürlüğü bu ortamı sağlamak adına bir de aile birliği noktasında anayasa teklifimiz olacak ve orada da HDP’nin de bir grubu var ve oyu var. 

Onların da desteğine ihtiyacımız var ki zaten onları da başörtüsüne destek verdi, deklare etmişlerdi. Neden gidilmesin artı kamuoyunun bilmediği bir husus var.

'BİR DE KULİSİN ARKA TARAFI VARDIR'

Sürekli biz diyelim ki TBMM çatısı altında yasal çalışma yaparken, bir de kulisin arka tarafı vardır. Orada bütün gruplar gider herhangi bir önerge verileceği zaman, bir kanun teklifi verileceği zaman veya değiştirileceği zaman  bütün parti gruplarının görüşü alınır ve gelinir bu uygulamaya konulur. Bu sürekli partiler arasında yapılan bir şeydir. Yani ilk defa yapılan bir şey değildir.

Polemik Haber