Ünlü oyuncu Alec Baldwin’in geçen hafta Rust filminin çekimleri sırasında tabancadan çıkan mermilerle görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i vurarak öldürmüş ve yönetmen Joel Souza’yı yaralamıştı. Olayın yankıları sürerken, suçlamaların yöneltildiği isimlerin başında gelen Rust’ın yönetmen yardımcısı Dave Halls ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.


Alec Baldwin sinir krizi geçirmişti

TABANCA KURU SIKI DEĞİLMİŞ

Yetkililer yaptıkları inceleme sonucunda Alec Baldwin’in deneme çekimleri sırasında gerçek mermiyle atış yaptığını tespit ederken 45 kalibrelik Colt marka tabancanın kuru sıkı olmadığını açıkladı. Yetkililer, “Bu silah gerçek ve antika bir silah ve çekimlerden önce içindeki kurşunlarla ilgili inceleme yapılmadı” açıklamasını yaptı.

Yeminli ifadeler de kamuoyu ile paylaşıldı. Halls’ın sorgu sırasında, “Silahı Baldwin’e vermeden önce bütün mermileri incelemem gerekirdi fakat bunu yapmadım” dediği de ortaya çıktı. Henüz olayla ilgili bir cinayet soruşturması başlatılıp başlatılmayacağı ile ilgili bir bilgi verilmedi.

FBI DEVREYE GİRDİ

Olayla ilgili FBI’ın da devreye  girdiği ve setteki yaklaşık 600 kanıtın incelendiğini açıklayan yetkililer, FBI’ın Virginia’daki laboratuvarında incelemelerin devam edeceğini de aktardı. Yerel makamlar ünlü oyuncu Baldwin’i yeniden sorgulayabileceklerinin de altını çizdi. Yetkililer, “Bütün seçenekler masada… Şu aşamada kimse temize çıkmadı” dedi.