ABD merkezli NBC News’in gerçekleştirdiği ankete katılanların yüzde 70'i Biden'ın başkanlık için dört yıl daha aday olmasını istemediklerini söyledi. Bu sayı, Demokrat seçmenler arasında yüzde 51 olarak kaydedildi.

Ankete katılanların yüzde 60'ı, Cumhuriyetçilerin üçte biriyle beraber, Trump'ın 2024'te cumhurbaşkanlığına aday olmasına karşı olduklarını söyledi. Tercihlerini açıklayan Biden'ın aday olmasını istemeyenlerin yaklaşık yarısı, mevcut başkanın yaşının "önemli" bir neden olduğunu savundu.

HALK ‘BIDEN YAŞLI’ DİYOR

NBC, Demokrat bir katılımcının "başkanın ülkedeki yaş grubunu yansıtması gerektiğini" ve hem Biden hem de Trump'ın "emekli olması gerektiğini" savunduğunu aktardı. 80 yaşındaki Biden, halihazırda ABD tarihindeki en yaşlı devlet başkanı. 

Latin Amerikalı liderlerden 'dolarsızlaşma' zirvesi! Şimdi ABD düşünsün... Latin Amerikalı liderlerden 'dolarsızlaşma' zirvesi! Şimdi ABD düşünsün...

2024 seçim yılında 82 yaşına girecek ve seçilirse ikinci dönemin sonunda 86 yaşına basacak. 2017'den 2021'e kadar başkan olarak görev yapan Trump ise şu anda 76 yaşında.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER