MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ikinci görüşme sonrası taktığı “Bana Allah yeter” yazılı yüzüğüyle ve yaptığı “AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi MHP’nin samimi dileği ve temennisidir” açıklamasıyla siyaset gündemini hareketlendirdi. Kulislerde Bahçeli'nin normalleşme adımlarından rahatsız olduğu konuşulurken CHP kurmaylarından açıklama geldi

"MHP BİZİM ÜZERİMİZDEN MESAJ VERİYOR"

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, “Kimse istiyor diye kavga edecek değiliz. Burada ittifak ortakları arasında bizim üzerimizden bir mesajlaşma var. Özellikle MHP’nin bu süreçten rahatsız olduğu görülüyor” açıklaması geldi.

İstanbul için art arda yağış uyarısı: Uçuşlar iptal edildi İstanbul için art arda yağış uyarısı: Uçuşlar iptal edildi

"SORUN MHP’NİN RAHATSIZLIĞI"

CHP kurmayları, “Biz normalleşme sürecini iktidarın yapması gereken ve milyonların beklediği uygulamalar için yapıyoruz. Halk bir nebze olsun nefes aldıracak uygulamalar istiyor. Ekonomik beklentiler var. İnsanlar artık adalet istiyor. Gezi tutuklularının evine dönmesi, Can Atalay’ın Meclis’teki görevine dönmesi için bu sürecin yürütülmesini önemli görüyoruz. Burada sorun MHP’nin rahatsızlığından gibi görünüyor” değerlendirmesini yaptı.