CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos açıklamalarına yanıt verdi.

'TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ METRO ARTIŞI GÖRDÜK'

Başarır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimler ile ilgili açıklamalarına ilişkin de şunları söyledi:

"2019 seçimlerinde Türkiye bir demokrasi mücadelesi verdi. İttifak halinde büyükşehirleri kazandık, İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Antalya ve diğer şehirleri kazandık. 11 belediye başkanımız, 5 yıl görev yaptığı süreçte yüzümüzü ağarttı. İstanbul’da tarihte görülmemiş şekilde, metro inşaatlarında artış gördük.

'2024'TE YİNE KAZANILACAKTIR'

Mersin’de Cumhuriyet tarihinde ilk kez metro yapılıyor. 11 belediye başkanı görev yaptığı süreçte bir tek ihaleden dolayı yargılanmadıkları gibi bu belediyeler vakıflara ya da yandaş müteahhitlere değil; halkına belediyenin bütçesini aktarmışlardır. Bu yüzden çok zor kazandığımız bu yerler, 2024’te yine kazanılacaktır.

Özgür Demirtaş’tan istifa açıklaması Özgür Demirtaş’tan istifa açıklaması

'GÖRÜŞMELER OLACAK'

O yüzden gerek Meral Hanım gerek diğer partiler, bu ülkenin çok önemli sıkıntıları olduğunu söylüyor. 2023’te yaşanan tiyatro sonucu insanlar kandırıldı ve herkesin hali ortada. Bari belediyelerimizi, halkın belediyelerini ve halka hizmet eden belediyeleri koruyalım ve daha fazla oyla koruyalım, kazanalım. Bu sebeple de bu konuda herkesin hassasiyet göstereceğini düşünüyoruz. Daha seçimlere 7 ay var. Görüşmeler olacak ve sürecek. Belediye başkanlarımızdan memnununuz, halk memnun."