CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklama yaptı.

faik-oztrak-kimdir-kac-yasinda-nereli-meslegi-14074753_2767_amp

Öztrak, Kilis ve Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan havan saldırıları ile ilgili şunları söyledi:

“Dün Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısı’na, hain terör örgütü tarafından sınırın öte yakasından roketli bir saldırı düzenlendi. Akşam saatlerinde de Gaziantep Karkamış’a, benzer bir saldırı gerçekleştirildi. Bugün Karkamış’a yine roketli bir saldırı oldu.

Ne yazık ki bugün 1’i çocuk 3 vatandaşımızın yaşamını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendik. Yaşamdan koparılan çocuğumuz, İzmir milletvekilimiz Mahir Polat’ın da yeğeni.

'YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ'

Düzce'de deprem! Düzce'de deprem!

Kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız da var. Yine Kilis’teki saldırıda, 1 askerimiz ve 7 polisimiz yaralandı. Yaralı vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz. Allah, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde operasyon yürüten Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin.”

'ALLAH, MEHMETÇİK’İMİZİN AYAĞINA TAŞ DEĞDİRMESİN'

‘Pençe-Kılıç’ harekatı ile ilgili ise CHP’li Öztrak, “Terör bir insanlık suçudur. Her türlü terör eylemini lanetliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröre ve terör örgütlerine karşı mücadelesini destekliyoruz. Asker hepimizin askeridir, ordu hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine oy devşirmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef siyaset değildir. Milletimiz herkesin ne yaptığını zaten görüyor, biliyor. Bir kez daha Irak ve Suriye’de ‘Allah, Mehmetçik’imizin ayağına taş değdirmesin’ diyoruz” açıklamasında bulundu. (DHA)