Seçim yarışı kızışıyor. Denizli'nin Baklan ilçesinin ardından Bozkurt'ta da AK Parti'den temayül yoklamasına katıldığı ortaya çıkan Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkan Adayı Hamdi Cin'in adaylığı AK Parti'nin itirazları sonrası düşürüldü.

AK Parti Bozkurt İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına katılan isimlerden olan Hamdi Cin, aday gösterilmeyince partisinden istifa ederek BBP Baklan Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti Baklan İlçe Başkanlığı, Baklan İlçe Seçim Kurulu’na bu adaylıkla ilgili olarak itirazda bulundu.

İlçe Seçim Kurulu, bu itirazı haklı bulunca, BBP konuyu İl Seçim Kurulu’na taşıdı. AK Parti'nin itirazını ret eden İl Seçim Kurulu, Hamdi Cin'in adaylığının geçerli olduğuna hükmetti.1-619

Hamdi Cin

YSK ADAYLIĞINI DÜŞÜRDÜ

Yaşanan bu gelişmenin ardından AK Parti'nin talebi üzerine durumu değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, Hamdi Cin'in adaylığını düşürdü.

YSK, benzer bir itirazın bulunduğu Baklan ilçesinde de BBP Belediye Başkan Adayı Nasuh Altuntaş'ın adaylığını düşürmüştü.

BAKLAN İLÇESİNDE DE BENZERİ YAŞANMIŞTI

AK Parti Baklan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına katılan isimlerden olan Nasuh Altuntaş, aday gösterilmeyince partisinden istifa ederek BBP Baklan Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti Baklan İlçe Başkanı Tamer Şen, Baklan İlçe Seçim Kurulu’na bu adaylıkla ilgili olarak itirazda bulundu. İlçe Seçim Kurulu, bu itirazı haklı bulunca, BBP konuyu İl Seçim Kurulu’na taşıdı. AK Parti'nin itirazını reddeden İl Seçim Kurulu, Nasuh Altuntaş’ın adaylığının geçerli olduğuna hükmetti.

Dilan Polat'a bir dava şoku daha! 7 yıl hapsi isteniyor Dilan Polat'a bir dava şoku daha! 7 yıl hapsi isteniyor

Nasuh AltuntasNasuh Altuntaş

Yaşanan bu gelişmenin ardından AK Parti’nin talebi üzerine durumu değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, Altuntaş’ın adaylığını düşürdü. YSK, İl Seçim Kurulu’nun kararını ‘tam kanunsuzluk’ gerekçesi ile kaldırarak Altuntaş’ın adaylığının düşürülmesi yönünde karar verdi.