MHP lideri Devlet Bahçeli'nin koltuğunu bırakacağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Avrasya Araştırma Başkanı ve kamuoyu araştırmacısı Kemal Özkiraz, Şirin Payzın'ın programında Bahçeli'nin yerine gelecek ismi de açıklayarak iddiaları bir adım öteye taşıdı.

Özkiraz, "Devlet Bahçeli'nin aklındaki isim İzzet Ulvi Yönter" dedi. 

İşte Özkiraz'ın o açıklamaları;

Neden pekala bir liderlik değişimi olabilir? Ve ilk kongresinde de olabilir hem de. Çünkü Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu ortada. Ben, Devlet Bahçeli'nin hastalandığını ve hastaneye yatırıldığını ilk açıklayan kişiydim. Twitter'dan on bir bin kişi bana küfretti. Aralarında MHP'nin genel başkan yardımcısı da var. Allah Devlet Bahçeli'ye ömür versin. 

Bakın, şöyle düşünün. Devlet Bahçeli hazır sağlığı yerindeyken, yani en azından üç beş ay öncesine göre sağlığı daha yerindeyken. Görevi acaba kendi kontrolünde birisine devretmek istemez mi? Bunu düşünün. MHP'de ve hatta Cumhurbaşkanlığı düzeyinde bunun tartışıldığını biliyorum.

Yani acaba ittifak çerçevesinde, acaba Devlet Bey hazır sağlığı yerindeyken, kongrede de bütün kontrol elindeyken, ittifakı sürdürebilecek, MHP'yi yukarıya taşılayabilecek birisine "Acaba aday edip seçtirse mi?" diye bir tartışma var. 

Hatta Devlet Bahçeli'nin aklında bir isim de var. 

Şirin Payzın: Bu isimin acaba başı Ümit, Sonu Özdağ olarak mı bitiyor? Kimdir bu isim? Yani mesela Ümit Özdağ mı? Kim? 

Özkiraz: Devlet Bahçeli'nin aklındaki isim, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter.

İzzet Ulvi Yönter