ABD''de corona virüsüne karşı tam koruma sağlayan maske üretildi

''Maske engellemiyor mu?'' tartışmaları arasında ABD''den sevindirici haber Uzmanlar corona virüsüne karşı maske takma uyarılarını her geçen gün yinelerken diğer taraftan maske takılmasına karşın virüsün nasıl bu kadar kolay bulaştığı da tartışma konuları arasında yer alıyor. Son günlerde parçacıkların maske deliklerinden geçecek kadar küçük olduğu ve virüsün mutasyona uğradığı göz önüne alınınca korkunçlaşan tabloya karşın ABD''den sevindirici bir haber geldi.

Dünya 21.12.2020, 10:51 21.12.2020, 10:51
ABD''de corona virüsüne karşı tam koruma sağlayan maske üretildi

ABD'li bir maske üreticisi firma elektrikli maske üreterek corona virüsü tamamen engellediğini açıkladı.

3 YIL KULLANILABİLEN MASKE

* Gündeme bomba gibi düşen elektrikli ve turbo fanlı maske, koronavirüsü tamamen engellemekle kalmıyor diğer zararlı unsurlardan da koruyor. 3 yıl kullanılabilen maskenin fiyatı ise 70 dolar (yaklaşık 534 TL) olarak açıklandı.

ÖZELLİKLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

* UlstramasxUltraOne Fan Mask ismiyle geliştirilen maskenin özellikleri ise dikkat çekti. Sözcü'nün haberine göre, dünyanın çeşitli bölgelerinden saygın medya kuruluşlarının gündeme getirdiği maskenin özellikleri herkesi meraklandırırken, elektrikle çalışan iki farklı hız ayarına sahip turbofana sahip olan maskenin bu sayede optimum hava akışı sağlayarak uzun vadede kullanım kolaylığı sunduğu kaydedildi.

YÜZDE 99.97 ENGELLİYOR

* Maskelerde 4 katmanlık HEPA filtresi olduğu açıklanırken havada asılı kalan damlacıkların yüzde 99.97'sini engellediği belirtildi. 

SADECE CORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEĞİL

* Maskelerin 0.3 mikrometrelik boyuttaki parçacıkları bile engellediği kaydedildi. Maskeyi üreten şirket, bu maskenin sadece korona virüse karşı değil, zararlı hava kirliliği ve sigara kokusunu da engellediğini aktardı. Yaklaşık 70 dolara (yaklaşık 534 TL) satılan maskenin 3 yıl kullanılabileceği belirtildi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu