Biden''dan Covid-19 aşılamasına ilişkin flaş açıklama: Aylar değil yıllar alacak

Biden''dan Covid-19 aşılamasına ilişkin acı itiraf! ABD''de başkanlık koltuğuna hazırlanan Joe Biden, aşılama sürecine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Mevcut aşı dağıtım ve uygulanma hızının göz önüne alındığında aşılanmanın kolay olmayacağını vurgulayan Biden, nüfusun aşılanmasının yıllar alabileceği uyarısında bulundu

Dünya 30.12.2020, 10:16 30.12.2020, 10:16
Biden''dan Covid-19 aşılamasına ilişkin flaş açıklama: Aylar değil yıllar alacak

ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, corona virüsü ve aşısı ile ilgili açıklamalarına devam ediyor...

BIDEN'DAN AŞILAMAYA İLİŞKİN ÇARPICI İTİRAFLAR

ABD halkına görevindeki ilk 3 ayında corona virüsü ile mücadele sözü veren Biden, çarpıcı bir itirafta da bulundu. Kış aylarının zorlu geçme ihtimali bulunduğunu ve salgının bir anda biteceği algısının değişmesi gerektiğini belirten Biden, aşılama için de yıllar alabilecek bir uygulama olduğunu belirtti.

Trump, yıl sonuna dek 20 milyon aşılanma olacağını belirtti

TRUMP'IN VADETTİĞİNİN ÇOK ALTINDA

ABD'de yıl sonuna kadar 2 milyon insanın aşılanmış olacağını kaydeden Biden, Donald Trump'ın vadettiği miktarın altında kaldığını söyledi.

AŞI DAĞITIMI İÇİN HIZLANDIRMA TALİMATI

Biden, ''Aşıyı dağıtma ve uygulama çabalarımız olması gerektiği gibi ilerlemiyor. Şu anki hızda, Amerikan halkını aşılamak aylar değil yıllar alacak'' derken Kongre’ye aşı dağıtımını hızlandırmak, testleri artırmak ve okulların yeniden açılmasını sağlamak için harcamaları önemli ölçüde artırmak istediği mesajını verdi.

 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu