Çin’de halk karantinalardan bıktı: Bu sefer vakaların kaynağı bar

Milyonlarca insanın zorunlu testlerle karşı karşıya olduğu ve binlerce kişinin tecrit altında olduğu yeni vaka artışında, Pekin’deki yetkililer, kaynağı bar olan vakaları kontrol altına almaya çalışıyor.

Dünya 13.06.2022, 16:21
Çin’de halk karantinalardan bıktı: Bu sefer vakaların kaynağı bar

Çin'in başkentinde kısıtlamaların geçen hafta hafiflemesinin ardından yeniden açılan bir barla bağlantılı yaklaşık 200 vakanın patlak vermesi, Çin'in "sıfır Covid-19" politikasında başarılı olmasının ne kadar zor olacağının altını çiziyor.

ENDİŞELER ARTIYOR

Enfeksiyonların yeniden ortaya çıkması, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin görünümüne ilişkin endişeleri de artırıyor. Çin, aynı zamanda küresel tedarik zincirlerinde de aksamalara neden olan 2 aylık karantinanın etkilerinden kurtulmaya çalışıyor.

Pekin restoranlarında yemek servisi, 22 milyonluk şehrin çeşitli koronavirüs kısıtlamaları uyguladığı bir aydan uzun bir süre sonra 6 Haziran'da yeniden başladı. Birçok alışveriş merkezi, spor salonu ve diğer mekanlar kapatıldı, toplu taşıma sisteminin bazı bölümleri askıya alındı ​​ve milyonlarca insan evden çalışmaya zorlandı. (Guardian)

Yorumlar (0)
24
açık