Dünya devi PayPal kripto işini genişletiyor

Online ödeme sistemi olan PayPal, İngiltere'deki müşterilerin bu haftadan itibaren bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin verecek.

Dünya 23.08.2021, 13:39 23.08.2021, 13:54
Dünya devi PayPal kripto işini genişletiyor

Türkiye’de kullanımı yasak olan ancak dünya çapında 403 milyondan fazla aktif hesaba sahip olan California merkezli şirket, tüketicilere kripto para birimlerine erişim sunan en büyük finans şirketlerinden biri.

KULLANIMINI TEŞVİK EDECEK

PayPal, bu yılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri'nde kripto para alım ve satımını başlattı ve daha sonra müşterilerin kendi dijital paralarını kendi ağındaki milyonlarca tüccardan alışveriş yapmak için kullanmalarını sağladı.

Şirket, yeni varlık sınıfına girmesinin sanal paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve ağını şirketler ve merkez bankaları tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umuyor. PayPal'ın Kripto ve Dijital Para Birimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte yaptığı açıklamada, dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde önemli rol oynayacaklarını söyledi.

Reuters

Yorumlar (0)
26
açık