Eskisinden önemli bir farkı var: Volkswagen’in efsane minibüsü yollara geri dönüyor

Alman otomobil devi Volkswagen, uzun zamandır beklenen Microbus modelinin elektrikli versiyonunu Mart ayında tanıtıyor. 9 Mart’ta tanıtılması planlanan efsane minibüsün 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Dünya 08.01.2022, 20:00 08.01.2022, 20:10
Eskisinden önemli bir farkı var: Volkswagen’in efsane minibüsü yollara geri dönüyor

Volkswagen'in Kuzey Amerika Operasyonları Başkanı Scott Keogh, bir medya görüşmesi sırasında, şirketin yeni Beetle'ı 1990'ların sonlarında piyasaya sürmesinden bu yana Volkswagen markasından "en çok beklenen ve en çok heyecanlandıran" modellerden biri olduğunu söyledi.

Volkswagen CEO'su Herbert Diess, “Efsane 03/09/22'de geri dönüyor!" şeklinde tweet attı. Volkswagen, son on yılda birçok Microbus prototipi sundu. Ancak önceki prototip minibüsler aracın hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak şekilde asla üretime geçemedi.

Keogh, Microbus’ın üç sıralı versiyonunun 2023'ün sonlarında veya 2024'ün başlarında, orijinal Microbus’ın karşı kültürün simgesi haline geldiği Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüleceğini söyledi. Volkswagen, Avrupa'da iki sıralı bir versiyonunu piyasaya sürecek.

ABD PAZARI BÜYÜYOR

Cuma günü erken saatlerde Volkswagen, ABD'deki VW marka araçlarının satışlarının 2021'de büyük ölçüde Atlas ve Tiguan gibi benzinle çalışan SUV'ların güçlü satışlarının etkisiyle yüzde 15 arttığını söyledi.

Keogh, çip tedarik zinciri sorunlarından kaynaklanan araç kıtlığının, 2022 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde araç üretimini ve satışlarını sınırlamaya devam edeceğini söyledi. İki milyon kadar potansiyel otomobil alıcısının 2021'de arz eksikliği nedeniyle araç satın almadığına ve bu yıl ve sonrası için bastırılmış talep yarattığına inandığını söyledi.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu