Moskova: Batı, Rus dünyasına topyekün savaş ilan etti 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, batı ülkelerinin Rusya'ya zarar vermek ve kontrol altına almak için ellerinde birçok araç kullandığını söyledi.

Dünya 27.05.2022, 15:40
Moskova: Batı, Rus dünyasına topyekün savaş ilan etti 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus bölge liderleriyle yaptığı görüşmede, Batılı ülkeler ile Rusya arasındaki çatışmanın "topyekün savaş" anlamına geldiğini söyledi. Rus toplumu ve büyük siyasi güçler, hükümetin bu zorlukla yüzleşme kararını desteklediğini de sözlerine ekledi.

‘GERÇEK YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI’

Batılı uluslar “ulusumuzu caydırmak için çabalarını ikiye, üçe ve dört katına çıkarıyor. Tek taraflı ekonomik yaptırımlardan küresel medyada tamamen aldatıcı propagandaya kadar çok çeşitli araçlar kullanıyorlar” diyen Lavrov, “Bir dizi hükümet tarafından en derin üzüntümüzle teşvik edilen Rus düşmanlığı eşi görülmemiş bir seviyeye yükseldi” dedi. 

Bakan Lavrov, “Batı bize, tüm Rus dünyasına topyekûn savaş ilan etti. Artık kimse bu gerçeği gizlemiyor" diye ekledi. Lavrov, krizin, SSCB'nin dağılmasının ardından 30 yıl önce Rusya'ya verilen sözlerin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını da kaydetti. (RT) 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu