Mülteci meselesinde övmeye doyamadılar! BM'den Türkiye'ye teşekkür

Birleşmiş Milletler'den Türkiye'nin mülteci politikasına övgü. BM Genel Sekreter Yardımcısı Joyce Msuya Türkiye'yi ziyaret etti. Msuya'nın "dünyanın en fazla sayıda mülteci barındıran ülkesi olan Türkiye'ye teşekkür etti." sözlerini BM Genel Sekreteri Sözcü Yardımcısı Farhan Haq duyurdu.

Dünya 30.07.2022, 09:53 30.07.2022, 10:39
Mülteci meselesinde övmeye doyamadılar! BM'den Türkiye'ye teşekkür

Yeniçağ'ın haberine göre; BM Genel Sekreteri Sözcü Yardımcısı Farhan Haq, BM Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, Joyce Msuya'nın, Gaziantep ve Hatay'ı da kapsayan 5 günlük Türkiye ziyaretini tamamladığını, bu sürede yerinden edilmiş Suriyeli kadınların yanı sıra insani yardım ortakları, BM personeli, bağışçılar ve sınır ötesi yardım müdahalesine katılan Türk hükümet yetkilileriyle bir araya geldiğini belirtti.

Haq, "Msuya, insani yardım çalışmalarını desteklediği için Türkiye hükümetini alkışladı ve 3.7 milyon mülteciye ev sahipliği yaptığı için dünyanın en fazla sayıda mülteci barındıran ülkesi olan Türkiye'ye teşekkür etti." ifadesini kullandı.

"Kuzeybatı Suriye'de 4,1 milyon insan, temel ihtiyaçlarını karşılamak için BM yardımına güveniyor." diyen Sözcü Yardımcısı, her ay Türkiye üzerinden gıda ve diğer yardımlarının Suriye'deki 2,4 milyon kişiye ulaştırıldığı bilgisini aktardı.
 

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu