Noel Baba’ya aşı yaptık dedi, ülke karıştı

Noel Baba’ya aşı yaptık dedi, ülke karıştı Salgınla savaşta oldukça zorlu bir mücadele veren ABD, Noel yaklaşırken endişeli çocukların içini rahatlattı. ABD’deki bilim kurulunun üst düzey yetkililerinden olan Anthony Fauci, Noel Baba’ya aşı yaptığını söyledi. Ancak bu olay, ülkenin pandemiyle mücadelesinde uygulanan şüpheli politikalarını tekrardan gündeme getirdi.

Dünya 21.12.2020, 10:45 21.12.2020, 10:45
Noel Baba’ya aşı yaptık dedi, ülke karıştı

Fauci, Cumartesi günü CNN'de endişeli çocukların birçok sorusuna yanıt vererek, "Kuzey Kutbu'na bir geziye çıktım, oraya gittim ve Noel Baba'yı aşıladım" dedi ve esprili bir dille bağışıklık seviyesini ölçtüm, bacadan aşağı inip hediyeleri bırakabilir, endişelenecek bir şey yok" dedi.

POLEMİK ÜZERİNE POLEMİK

Huffington Post ise terletecek sorularla ülkenin virüsle mücadelesinden yakındı. Öncelikle, ‘’Fauci daha önce Noel Baba'nın dokunulmazlığından bahsettiğinde, bunu Noel babanın ‘doğuştan gelen iyi bağışıklığı’ güvenli bir Noel gecesi için yeterli koruma gibi gösterdi. Bu durumda, neden hemen savunmasız biri yerine, mevcut ilk aşılardan birini ona verelim?’’ diye soran basın kuruluşu, ‘’Son olarak, virüs için aşılanmış bir kişinin hala onu taşıyıp başkalarına bulaştırıp bulaştırmayacağı belirsizdir. Aileler, bu potansiyel süper yayıcının bacalarından aşağı inmesine gerçekten izin vermek istiyorlar mı?’’ dedi. (Huffington Post)

Çeviri: İsmail Cömert / polemikhaber.com

Yorumlar (0)
14
açık