Putin duymasın! Rusya’nın askeri köpeği taraf değiştirdi 

Rus özel kuvvetleri köpeği Max, Vladimir Putin'in askerleri onu açlıktan ve ateş hattında terk ettikten sonra taraf değiştirdi. Şimdi, Ukraynalı askerler için patlamamış mayınların yerini tespit ediyor. 

Dünya 24.05.2022, 13:34 24.05.2022, 13:41
Putin duymasın! Rusya’nın askeri köpeği taraf değiştirdi 

Rusya için savaşmak üzere eğitilmiş özel kuvvetler köpeği, Vladimir Putin'in askerleri onu terk ettikten sonra taraf değiştirdi. 3 yaşındaki Max, onu sağlığına kavuşturan ve komutlarını anlaması için eğiten Ukraynalı askerler tarafından aç ve ölüme yakın bir şekilde bulundu.

‘FAVORİMİZ OLDU’

Ukrayna Ulusal Muhafızları'nın Dmitry adlı bir üyesi Daily Star'a, "Şu andan itibaren Max, Ukrayna'yı savunarak bu tarafta görev yapacak. Max, askerler arasında gerçek bir favori haline geldi. Rusların neden böyle sevimli bir hayvanı geride bıraktıklarını anlayamıyoruz. Ukraynalılar köpekleri sever, onları ailenin bir parçası olarak görürler" dedi. 

Max, Karadeniz'e yakın Mykolaiv bölgesinde bir köyü ele geçiren Kremlin birliklerine aitti. Genç köpek, Ruslar tarafından askeri köpeklere verilen kamuflaj tasması takmış halde bulundu. Max evsiz kaldı ama cephede bulduğu çürüyen yiyecekleri yiyerek hayatta kaldı. (Mirror) 
 

Yorumlar (0)
26
açık