Putin görüşmelere katılmadı: ‘Kanser operasyonu geçirdi’ iddiası 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mayıs ayında "kanser ameliyatı" geçirdiği için görüşmelere katılmadı. Birçok iddiaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sağlık sorunları nedeniyle ameliyat oldu. 

Dünya 26.05.2022, 15:05
Putin görüşmelere katılmadı: ‘Kanser operasyonu geçirdi’ iddiası 

Raporlar, Putin'in kanserden muzdarip olduğunu ve kemoterapinin yanı sıra steroid tedavisi gördüğünü ileri sürüyor. Diğer raporlar, Rus liderin Parkinson veya erken evre bunama hastası olduğunu iddia ediyor, ancak birçok uzman, savaş başlamadan önce kanser tedavisine başlamış veya ameliyat olmuş olabileceğine inanıyor.

PESKOV DOĞRULADI

İngiliz eski istihbarat subayı Christopher Steele, Rus liderin "bir tür tıbbi tedavi" alması gerektiği için güvenlik konseyinin toplantısına katılamayacağını iddia etti. Rus bilim adamı ve tarihçi Profesör Valery Solovei ise Putin'in Şubat ayında acil ameliyata alındığını iddia etmişti.

Nisan 2022'de Moscow Times, gazeteci Alexei Venediktov'un Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov'a Putin'in kanser olmadığının doğru olup olmadığını sorduğunu ve Peskov'un yanıtını "doğru" olduğunu söyledi. Ancak Putin'in birkaç görüşmeyi kaçırması ve bir devlet televizyonu yayını sırasında ortadan kaybolması, sağlık durumu hakkındaki spekülasyonları ateşledi. (Mirror) 

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu