Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV'de katıldığı bir canlı yayında emekli maaşlarına yapılan zammı açıkladı. Gündeme dair açıklamalar yapan erdoğan, seçimden önce en düşük emekli maaşının 7.500 lira olacağını açıkladı.

'2 BİN LİRA ARTTIRIYORUZ'

Erdoğan, "Çalışmamızı yaptık, burada açıklayacağım. Güzel bir müjde vereyim. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. 5 bin 500 lira olan emekli aylığını 2 bin lira artırıyoruz" dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI AÇLIK SINIRI ALTINDA KALDI

Erdoğan'ın yaptığı açıklamada en düşük emekli maaşının 7.500 olmasına rağmen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (Türk-İş) dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı olan açlık sınırının 2 bin lira altında kalması muhalefetten tepkilere neden oldu.

'TEŞEKKÜRLER KILIÇDAROĞLU'

Devlete borcu olanları ilgilendiriyor: Resmi Gazete'de yayımlandı, süre uzatıldı Devlete borcu olanları ilgilendiriyor: Resmi Gazete'de yayımlandı, süre uzatıldı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Teşekkürler Kılıçdaroğlu! Gelen tepkiler Erdoğan'a geri adım attırdı ama yetmez. CHP'nin teklifi nettir: En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine (8506 TL) çıkarılsın" ifadelerinde bulundu