Gıda ve temel tüketim maddelerindeki fiyat artışlarını marketlerin 'fahiş kâr' oranlarına bağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuklarının işlettiği kafede Türk kahvesi 42, kutu kola 53 lira oldu.

Cumhuriyet'in haberine göre, Erdoğan’ın çocukları da İstanbul Havalimanı’nda bulunan restoranlarındaki ürünlerinde fahiş fiyat artışlarına gitti.

Erdoğan’ın çocukları Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın ortakları olduğu Çay Saati isimli markanın İstanbul Havalimanı iç hatlarda bulunan şubesinde mayıs ayında 39 liraya satılan peynirli salatanın fiyatına yüzde 66 zam yapıldı. Ürünün güncel satış fiyatı 65 liraya ulaştı. Çaydaki fiyat artışı ise yüzde 38 oldu. İnce belli bardaktaki çayın fiyatı 15 lira 75 kuruştan 21 liraya çıktı. 

KUTU KOLA 53 LİRA

TRT'ye tahsis edilen Çekmeköy Kışlası'nda imar planları iptal edildi TRT'ye tahsis edilen Çekmeköy Kışlası'nda imar planları iptal edildi

Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu ve 2009 yılında kurulan “Doruk Izgara” isimli şirket, İstanbul Fatih’te 2021’de merkez şube olarak ilk Çay Saati markasını açmıştı. Fevzipaşa’da bulunan Çay Saati isimli işletmede geleneksel Türk kahvesinin mayıs ayında 29 lira 75 kuruş olan fiyatı yüzde 41 zamla 42 liraya çıktı. Teneke kutu kola ise mayıs ayı sonunda 39 liraya satılıyordu. Bu ürüne de yüzde 35 lira 89 kuruş zam geldi ve güncel fiyatı 53 lira oldu.