Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, katıldığı TRT yayınında kullandığı "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. 'Haydi, haydi' türü. Ama montaj ama şu ama bu. PKK'lılar videolarla bunlara destek verdi." sözleri tartışma yarattı. 

AK Parti'de 'oda' krizi: Kurayı beklemeden yerleşti, sonra boşalttı AK Parti'de 'oda' krizi: Kurayı beklemeden yerleşti, sonra boşalttı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşıp Erdoğan'a "Montajcı sahtekar. Ben iftiraya uğramaktan yoruldum, bu bana iftira atmaktan yorulmadı. Sen kimin temiz olduğunu, kimin kirli olduğunu herkese göster ya Rabbi. Amin!" dedi.

'BÜYÜK BİR HEYECANLA BEKLİYORUZ'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise bu sözleri nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Altun Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Bu aziz millet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan her hakaretin, her hain saldırının hesabını sordu. Yine soracak Allah’ın izniyle. Bu aziz millet terör örgütlerine destek veren, onların temsilcileriyle kapalı kapılar ardında gizli kapaklı pazarlıklar yapan ve kendisini aptal yerine koyarak bir hafta içinde kılıktan kılığa giren sözümona siyasetçilere gereken dersi verecektir. Biz, dış güçlerin içimize serpmeye çalıştığı nefret tohumları yeşermesin diye çalışmaya, temiz siyaseti savunmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz sevgi kültürünü büyütmenin derdindeyiz. Cumhurbaşkanımıza bu çirkin ifadeleri yakıştıranları bir kez daha milletimize şikayet ediyor, milletimizin bize çizeceği istikameti büyük bir heyecanla bekliyoruz."