NATO üyeliği için resmen başvuru yapan Finlandiya'da Merkez Parti üyesi milletvekili Mikko Karna; olumsuz tavır takınan Türkiye’nin ürünlerine boykot çağrısı yaptı. Karna, Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar Türkiye kebap restoranlarını ve Türkiye'de üretilen otomobilleri boykot etme çağrısı yaptı.

Mikko Karna yaptığı açıklamada "Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini kabul edene kadar herkes Türkiye'yi boykot etmeli" dedi.

'KÜRTLERİN KEBABI YEMEYE DEĞER'

Milletvekili Mikko Karna, vatandaşları Türkiye'deki tatil bölgelerine ve Türk kebap restoranlarına gitmemeyi; Türk yapımı arabalarını kullanmamayı, Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar boykot etmeye çağırdı. Vekil ayrıca, 'Kürtlerin yaptığı kebaplarının yemeye değer olduğunu' söyledi. 

"Türkiye'nin Finlandiya'nın NATO'ya girmesini engelleyeceğine kimse inanmıyor bu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın bir güç oyunu" diyen Finlandiyalı milletvekili, "Türk lider bu şaşırtıcı çıkışı ülkesinin iç politikasında yaşadığı sorunlar ve onun popülaritesini tüketen korkunç ekonomik durum nedeniyle yapıyor" yorumunda bulundu.