Abdülkadir Selvi son anketin detaylarını paylaştı

Abdülkadir Selvi son anketin detaylarını paylaştı İktidara yakın gazetecilerden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Konsensus''un son anket sonuçlarını yorumladı. Anketteki kararsızları dağıtan Selvi, Cumhur İttifakı''nın önde olduğunu savundu.

Gündem 21.12.2020, 09:47 21.12.2020, 09:47
Abdülkadir Selvi son anketin detaylarını paylaştı

Cumhurbaşkanlığı seçiminde dikkat çekici değişikliğin olduğunu belirten Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Cumhurbaşkanlığı seçimi olunca kararsızların, oy kullanmaya gitmeyeceğini söyleyenlerin oranında ciddi bir düşüş yaşanıyor." tespitinde bulundu.


Selvi şu tespitlerde bulundu;
*Gerçi sadece cumhur ve millet ittifakının adayları mı yarışacak, üç-dört adayın yarışına mı sahne olacak o belli değil ama Konsensus, Cumhurbaşkanlığı seçimini iktidar ve muhalefet bloku olmak üzere iki başlık halinde sormuş. 

*Karasızlar dağıtıldığında iktidar bloku diyenler 51.6’ya ulaşırken, muhalefet bloku 48.4’te kalıyor. İki blok arasındaki fark 3.2 ediyor. Başka bir nokta da, söz konusu Cumhurbaşkanlığı seçimi olunca kararsızların, oy kullanmaya gitmeyeceğini söyleyenlerin oranında ciddi bir düşüş yaşanıyor. 


*Hepsini topladığınızda 0.7 ediyor. Demek ki, halkımız Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili. Neden oy vereceğini ve neden vermeyeceğini kafasında netleştirmiş durumda.
 

Yorumlar (0)
24
açık