Adana Kebapçılar Odası Başkanı'ndan Bahçeli'nin sözlerine yanıt: Sonunda terörist olma sırası bize geldi

MHP lideri Bahçeli'nin grup toplantısında, "Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı var" ifadelerine Adana Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Arslan'dan yanıt geldi. Açıklama karşısında çok şaşkın olduklarını ifade eden Arslan, "Sonunda terörist olma sırası bize de geldi demek" dedi.

Gündem 06.10.2021, 06:59
Adana Kebapçılar Odası Başkanı'ndan Bahçeli'nin sözlerine yanıt: Sonunda terörist olma sırası bize geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında "Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır" demişti.

SOSYAL MEDYADA ÇOKÇA KONUŞULDU

Bahçeli'nin sözleri sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında gelirken Adana Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Arslan da tepki gösterdi.


© 
Çukurova Metropol / Adana Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Arslan

'SIRA BİZE Mİ GELDİ?'

Atilla Güner’le Akşam Postası canlı yayında yorumladı. Arslan, “Çok şaşkınız, biz binlerce kişinin ekmek kapısıyız. Sonunda terörist olma sırası bize de geldi demek” diye konuştu.

Adana Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şefik Arslan’ın açıklamaları şöyle:

“Çok şaşkınız. Bu kadar köklü ve bu kadar tecrübeli bir siyasi parti liderinin bu şekilde konuşmasının nedenini anlayamadım. Bahçeli, keşke biraz konuşmasını açsaydı da biz de ne demek istediğini anlasaydık. Birçok kebapçı var, bazılarının belki bir fabrikanın çalışanı kadar çalışanları vardır. Biz sürekli çalışacak birilerini ararız, nasıl oldu da işsizlikte payımız oluyor anlamış değiliz. Anladığımız tek şey Bahçeli’nin uzmanlık alanının ekonomi olmadığı. Hem odamıza kayıtlı esnaf arkadaşlarımız hem de başka şehirlerden meslektaşlarımız bizi arayıp, ‘’Bize neden terörist dedi? Neden bölücü dedi?’’ diye soruyorlar. MHP Adana İl başkanı çocukluk arkadaşımdır telefon açıp ben de ona soracağım. Daha önce soğan-patates fiyatları yükselince tüccarlara terörist benzetmesi yapılmıştı, demek ki sıra bize gelmiş. Her şey bitti sıra biz kebapçılara mı geldi?”

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu