AK Partili Tayyar'dan iktidara 'İmamoğlu' uyarısı: Yazık olur

İçişleri'nce İBB'ye yönelik başlatılan 'özel teftiş' gündemdeki sıcaklığını korurken İmamoğlu'nun görevden alınıp yerine kayyum atanacağı iddiaları tartışılmaya devam ediyor. AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar ise konuya ilişkin, "İmamoğlu’nun görevden alınması, hiç hak etmediği pâye olur. 20 yıllık emeklerimize yazık olur" ifadelerini kullandı.

Gündem 31.12.2021, 05:35 31.12.2021, 07:41
AK Partili Tayyar'dan iktidara 'İmamoğlu' uyarısı: Yazık olur

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personelden bazılarının terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için özel teftiş başlatıldığını bildirmişti.

Bu tartışmalar sürerken İBB'ye yönelik kayyum atanması ya da Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınabileceği tartışması da beraberinde geldi. CHP cephesinden yapılan açıklamalarda böyle bir girişime karşı sessiz kalınmayacağı vurgusu yapılırken, iktidar cephesinden gelen açıklamalarda ise böyle bir girişimin olmadığı açıklanmıştı.

Ancak bugün AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar'dan kafa karıştıran bir açıklama geldi.

'HAK ETMEDİĞİ PAYE OLUR'

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tayyar, "İmamoğlu’nun görevden alınması, hiç hak etmediği pâye olur. 20 yıllık emeklerimize, bu güzel ülkenin geleceğine yazık olur. Lafım, ortaya. İsteyen istediği payı alır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu