AK Partili yazar, iktidarın anketlerini açıkladı: Bıçak sırtı!

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü köşe yazısında iktidarın yaptırdığı anketlerin sonuçlarını paylaştı. Sonuçlara göre seçimlerde ciddi bir rekabet ortamı yaşanacağına dikkat çeken Acet, "TBMM’de sandalye dağılımı bakımından bıçak sırtı bir durumun ortaya çıkacağı anlaşılıyor" diye yazdı.

Gündem 06.10.2021, 19:35
AK Partili yazar, iktidarın anketlerini açıkladı: Bıçak sırtı!

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak'ın yazarı Mehmet Acet, köşe yazısında AK Parti'nin yaptırdığı 4 seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.

Sonuçlara göre önümüzdeki seçimde ciddi bir rekabet olacağını ifade eden Acet, AK Parti'nin yüzde 37 ile 39, CHP'nin yüzde 23 ile 25, İYİ Parti'nin yüzde 11 ile 13 aralığında oy aldığını yazdı.

Acet'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"AK Parti’nin yaptırdığı son 4 anketin verdiği sonuçları aktarayım.

Bu 4 araştırmanın sonuçlarına göre; AK Parti: Yüzde 37 ile 39, CHP: Yüzde 23 ile 25, İYİ Parti: Yüzde 11 ile 13 aralığında oy alıyor. Bu anketlerde, HDP’ye yüzde 9 ile 11, MHP’ye ise yüzde 7 ile 9 aralığında oy çıkıyor. Bu verilere göre bu pazar bir seçim olsa, bu seçimlerde ciddi bir rekabet ortamının yaşanacağı, TBMM’de sandalye dağılımı bakımından bıçak sırtı bir durumun ortaya çıkacağı anlaşılıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarına gelince; c. Açık uçlu olarak yöneltilen bu soruda, ikinci sırada gelen Mansur Yavaş’ın oyu yüzde 13 civarında. Diğer isimler daha gerilerde sıralanıyor.

Muhalefetin ‘ittifak zorunluluğunu’ ortaya koyan veriler olarak da okuyabilirsiniz bu sonuçları. Parlamenter sisteme geçiş üzerinden güç birliği yapma çabalarının asıl motivasyonu sistem değişikliğinden çok, seçimleri kazanmak için güç birliği yapma zorunluluğu derken biraz da bunu kastediyorum zaten."

Yorumlar (0)
15
açık