Ankara Büyükşehir''den ''uyuşturucu'' yalanması: Havuz medyası doğrular karşısında kaybetmeye mahkum oldu

Ankara Büyükşehir''den ''uyuşturucu'' yalanması İktidara yakın medya organları tarafından servis edilen "Ankara''da belediye çalışanı, görev kartı bulunan araçla uyuşturucu sevk ederken yakalandı" haberi asparagas çıktı.

Gündem 09.12.2020, 17:23 09.12.2020, 17:23
Ankara Büyükşehir''den ''uyuşturucu'' yalanması: Havuz medyası doğrular karşısında kaybetmeye mahkum oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Belko Ankara Kömür ve İhtiyaç Maddeleri şirketinde şef olarak görev yapan R.K. isimli işçinin ön camında belediye görev kartı bulunan otomobille İstanbul'dan Ankara'ya uyuşturucu taşırken gözaltına alındığı iddia edilmişti.

HABER YALAN ÇIKTI!

Haber ajanslarını son dakikak olarak abonelerine geçtiği haberde 'Uyuşturucu ticareti yapmak başta 19 ayrı suç kaydı bulunan R.K. ile 3 kişi daha gözaltına alındı' demişti.

Ancak gözaltına alınan şahısların Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir ilgilerinin olmadığı ortaya çıktı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle;

*09.12.2020 tarihinde bazı basın kuruluşlarının yayınları ile sosyal medya paylaşımlarında bir Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanının karıştığı belirtilen narkotik soruşturma kapsamında, 

- Suça karıştığı belirtilen şahsın sokağa çıkma yasağında kullandığı görevli kartlarının birinin eski tarihli, birinin ise sahte olduğu,

- Güncel sokağa çıkma yasağı kapsamında şahsın suç tarihinde izinli sayılabilmesi için bilgilerinin Büyükşehir Belediyemiz tarafından Ankara Valiliği’ne bildirilmediği ve böyle bir izin alınmadığı,

- Şahsın kullandığı aracın Ankara Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı hususunu bilgilerinize sunarız. 

*Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin adı geçen her duruma “mal bulmuş mağribi” gibi yorum yapan sosyal medya trollerinin, havuz medyasının ve trolbaşının yalan beyanları her zaman olduğu gibi doğrular karşısında kaybetmeye mahkum olmuştur.

*Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ yönetiminde 32 bin personeli ile kente hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yalnızca kanunlara göre hareket eden, 
şeffaflık ilkesini şiar edinmiş bir devlet kurumudur. Bahsedilen şahsın işten çıkarılma işlemleri tamamlanmıştır. Ülkemizde yüzyılın parselleme, FETÖ terör örgütü ile iş tutma ve talan organizasyonuna öncülük eden şahıslar, bu tip niteliksiz girişimleri ile üzerlerine yapışmış suçlardan arınamayacak, aziz milletimizin vicdanının ardından hukuk nezdinde de er ya da geç yargılanacaklardır.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu