Bahçeli hedef göstermişti: Sevilay Yılman'dan yanıt

MHP lideri Bahçeli'nin sosyal medya hesabından erken seçim ile ilgili haberler yaptıkları iddiasıyla eleştirerek hedef gösterdiği gazetecilerden Sevilay Yılman, Bahçeli'ye yanıt verdi. Kendisinin 'erken seçim' gibi bir ifadesinin olmadığını belirten Yılman, telefonlarının susmadığını söyledi.

Gündem 31.03.2021, 18:49 31.03.2021, 19:06
Bahçeli hedef göstermişti: Sevilay Yılman'dan yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesabı üzerinden gazeteciler Necdet Saraç, Şaban Sevinç, Ali Haydar Fırat, Hakan Bayrakçı, Orhan Bursalı ve Sevilay Yılman'ı hedef alması sert eleştirilere neden oldu.

Tepkilerin yanı sıra Bahçeli'nin ismini zikrettiği Sevilay Yılman da sosyal medya hesabından Bahçeli'ye yanıt verdi.

Bahçeli'nin paylaşımının ardından telefonlarının susmadığını ve arayanların kendisine "Ailem başta olmak üzere eş dost arayıp;“Dikkat et çünkü artık her an başına 1şey gelebilir" dediğini söyleyen Yılman, Bahçeliye yanıt olarak şunları söyledi:

"Sayın @dbdevletbahceli Şahsımı hedef gösterdiğiniz bu tweet dolayısıyla telefonum susmuyor. Ailem başta olmak üzere eş dost arayıp;“Dikkat et çünkü artık her an başına 1şey gelebilir” diyor. 1 tweetiniz yüzünden insanları böyle korku sarması gerçekten anlaşılır gibi değil. 

Bir de çok tuhaf ama ne ekranda ne de yazımda “erken seçim olacak” gibi 1 ifadem asla olmadı. Tersini savundum hep! Çünkü yeni sistemde bunun kararının da Cumhurbaşkanı kararnamesi veya meclisin 4/3 çoğunluğu ile mümkün olduğunu iyi bilen 1gazeteciyim!

Ayrıca beni takip edenler kabul edeceklerdir:İktidara da muhalefete de gerektiğinde eleştirel yaklaşımı olan; iktidara ya da muhalefete kategorik yandaş ya da kategorik karşıt bir gazeteci değilim.Ya birileri yanlış bilgi vermiş benimle ilgili ya da siz isimleri karıştırdınız!"

Yorumlar (0)
28
açık