Bir aylık maaşı dudak uçuklattı: 41 asgari ücretliye denk

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çift maaş skandallarını ifşa etmeye devam ediyor. Yavuzyılmaz, son olarak Vakıflar Genel Müdürü AK Partili Burhan Ersoy’un 3 yerden toplamda 228 bin lira maaş aldığını ortaya çıkardı.

Gündem 19.09.2022, 07:49 19.09.2022, 08:02
Bir aylık maaşı dudak uçuklattı: 41 asgari ücretliye denk

Vatandaş geçinmek için tek iş bulamazken, AK Partili isimler çoklu maaşlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Bunun son örneği AK Partili Burhan Ersoy oldu. 2011 yılında AK Parti'den aday adayı olan 2020'de Vakıflar Genel Müdürü olan Burhan Ersoy'un toplam 3 yerden maaş aldığı açıklandı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın araştırmasına göre Ersoy genel müdürlük maaşının yanı sıra Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım'dan yönetim kurulu ücreti alıyor.

“AK Partili Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'un Eylül 2022'deki aylık maaşını tespit ettik” diyen Yavuzyılmaz Ersoy'un aldığı maaşları şu şekilde sıraladı: “Vakıflar Genel Müdürlüğü Genel Müdürlük maaşı: 29 bin 809 lira. Kuveyt Türk Bankası Yönetim Kurulu huzur hakkı: 175 bin 547 lira. Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi maaşı: 22 bin 976 lira." Toplam maaşı 228 bin 332 lira olan Ersoy'un bir aylık maaşı, 41 asgari ücrete denk geliyor.


Deniz Yavuzyılmaz

'ERSOY' VAKFI KURMUŞTU

Ersoy geçtiğimiz şubat ayında Ersoy Kültür ve Sanat Vakfı'nı kurmuştu. “Ersoy Kültür ve Sanat Vakfı” kurucuları arasında Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, eşi Ayşe Ersoy, oğlu Eyüp Candel Ersoy, gelini Rumeysa Nur Ersoy ve kızı Sidre Dilara Ersoy yer alıyor. Mal varlığı olarak 90 bin lira ayrılan vakfın amacı “Eğitim, kültür, sanat, sosyal hizmetler, çevre, sağlık, iklim, bilimsel araştırma ve geliştirme alanında ülkemizin kalkınmasını sağlamaya yardımcı olmak” şeklinde belirtiliyor.

Yorumlar (0)
22
açık