Cavit Çağlar, Olay TV''yi kapatacağını aylar önce söylemişti

Cavit Çağlar, Olay TV''yi kapatacağını aylar önce söylemişti Cavit Çağlar''ın sahibi olduğu Olay TV 30 Kasım 2020''de yayın hayatına başlamıştı. Olay TV''nin kapanacağının sinyalini bizzat Cavit Çağlar üç ay önce vermişti.

Gündem 23.12.2020, 08:36 23.12.2020, 08:36
Cavit Çağlar, Olay TV''yi kapatacağını aylar önce söylemişti

Bursa merkezli yayın yapan Olay TV, İstanbul'a taşınmış ve 30 Kasım'da yayın hayatına başlamıştı. Ancak henüz bir ay bile geçmeden şok bir haberle kanalın 25 Aralık'ta kapatılması kararı alındı.

Gerekçe olarak ise; Cavit Çağlar, kanalın yüzde 70 finansmanını sağlayan Trabzonlu iş adamı Hüseyin Kalkan ile anlaşmazlığa düştüğü ifade edildi.

"KAPATIRIM, VURUR KİLİDİ ÇEKİLİRİM" DEMİŞTİ

Kanalın kuruluş çalışmaları devam ederken Fatih Altaylı'ya konuşan Cavit Çağlar, "İktridar baskı yaparsa ne olacak?" sorusuna şöyle cevap vermişti;

* Zannetmiyorum Fatih. Beni bilen biliyor. Bak NTV’yi kurduğumda kendi siyasi partime bile destek vermedim ya da karşı çıkmadım. Tam tarafsızdım. Bugün de öyle olmak istiyorum. 

* Haa de ki, senin dediğin gibi oldu. De ki, baskı yaptılar. Kolayı var. Kapatır giderim. Vururum kapıya kilidi, çekilirim. Bir kez daha söylüyorum. Tam tarafsız, tam yorumsuz olacağız. Buna rağmen birilerinin baskısı olursa  kolayı var. Kapatırım televizyonu. 

Yorumlar (0)
22
açık