CHP'de endişe yaratan toplantı! Milletvekillerinin 'uçak' gerginliği

CHP her Salı yaptığı grup toplantısını il il gezerek yapmaya karar verdi. İlk adres Erzurum olarak belirlendi. CHP Genel Başkanı ile birlikte 120 milletvekilinin aynı uçakta bulunması partide endişelere yol açtı.

Gündem 01.08.2022, 08:57 01.08.2022, 10:53
CHP'de endişe yaratan toplantı! Milletvekillerinin 'uçak' gerginliği

Cumhuriyet Halk Partisi, TBMM'nin tatile girmesinin ardından her Salı yapılan grup toplantılarını farklı ilde düzenlemeye karar verdi. Bunun ilk örneği ise Erzurum olacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve 120 vekil aynı uçakla seyahat edecek. Ancak bu durum partide endişe yarattı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı, 120 vekil yarın Ankara'dan saat 07.40'da kalkacak olan Erzurum uçağına binecek. Aynı gün saat 20.40 uçağıyla da Ankara'ya dönecek.

CHP Genel Başkanı ile birlikte 120 milletvekilinin aynı uçakta bulunması, partide endişe yarattı. Uçağın kaza geçirmesi halinde CHP'de neredeyse milletvekili kalmayacağını belirten bazı vekiller uygulamalardan da örnek verdi.

Bir milletvekili şunları söyledi: “Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları aynı uçağa binmezler. Çünkü, Allah korusun bir kaza-bela halinde Silahlı Kuvvetlerimizin komutansız kalmaması amaçlanır. Büyük şirketlerin sahipleri de aynı uçağa binmez ya farklı uçaklarla ya da karayoluyla yolculuk yaparlar. Hatta aile ve çocuklarıyla aynı araçta bulunmamaya özen gösterirler. Bir kaza halinde hepsi ölmesin, yaralanmasın diye. CHP böyle bir olasılığı düşünmeli ve hepimizi aynı uçakla götürüp getirmemeliydi"

Erzurum'a toplu olarak gidilmesinin nedenini de bir milletvekili şöyle anlattı:

“Anadolu Jet'e ait 36 uçak, Rusya'ya kiraya verildi. O yüzden iç hatlarda büyük sıkıntılar başladı. Bazı havaalanlarına seferler ya kaldırıldı ya da önemli ölçüde azaltıldı”

Yorumlar (0)
24
az bulutlu