CHP''li İlgezdi: Türkiye''yi parsel parsel bölüşen 5 şirkete teslim ettiniz

''Türkiye''yi 5 şirkete teslim ettiniz'' TBMM''deki bütçe görüşmeleri çok sert konuşmalara ev sanipliği yapmaya devam ediyor. Kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, iktidara sert sözlerle yüklendi. İlgezdi "Dünya 5''ten büyüktür dediniz, bütçeyi Türkiye''yi parsel parsel bölüşen 5 şirkete teslim ettiniz " diyekonuştu.

Gündem 17.12.2020, 14:20 17.12.2020, 14:20
CHP''li İlgezdi: Türkiye''yi parsel parsel bölüşen 5 şirkete teslim ettiniz

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, TBMM Genel Kurulu'nda  2021 yılı bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada iktidara sert sözlerle yüklendi.

İlgezdi CHP sıralarından büyük alkış alan konuşmasında şunları söyledi;

*Bugün görüştüğümüz bütçe milyonlarca yurttaşımıza süslü cümlelerle zengin yoksulluk sunuyor; bu bütçe, içi boş destek paketlerinin ardına saklanarak yurttaşlarımıza görkemli fakirlik vadediyor.

*Bu bütçe gösteriyor ki Saray kabinesi de halkın sorunlarına derman olamadı. Oysa 'kalıcı istikrar, hızlı karar, etkili yönetim, büyük ekonomi' diyerek yola çıkmıştınız, daha ilk virajda kaza yaptınız. Bakın, burası önemli: Kaptan ehliyetsiz çıktı, direksiyonu bırakıp kaçtı; yani, yolda kaldınız. Oysa sizleri defalarca uyardık, ‘Kuvvetler ayrılığını rafa kaldırırsanız kurallar bağlayıcı olmaktan çıkar' dedik; ‘Doğruyu biz biliriz’ dediniz, sınıfta kaldınız. 

*Bugün görüştüğümüz bütçe milyonlarca yurttaşımıza süslü cümlelerle zengin yoksulluk sunuyor; bu bütçe, içi boş destek paketlerinin ardına saklanarak yurttaşlarımıza görkemli fakirlik vadediyor. Toplumun sadece yüzde 20'sine milli gelirin yarısını sunarak derin eşitsizlik yaratıyor. Aslında utandıran çaresizlikten öte bir şey ifade etmeyen bu bütçe tam da on sekiz yılın sonunda politikalarınızın iflasıdır.

*Bu bütçe kör, bu bütçe sağır, bu bütçe dilsiz. Bakın, bir vatandaş 'Tekrar iktidara gelirlerse insanların gırtlağına basıp nefes vergisi alacaklar." diyor, haksız mı? Bakın, Türkiye'de 1 değil, 5 değil, tam 18 milyon yoksul insan var. 'Dünya 5'ten büyüktür' dediniz, bütçeyi Türkiye'yi parsel parsel bölüşen 5 şirkete teslim ettiniz ama unutmayın, Türkiye Cumhuriyeti tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatan 5 şirketten büyüktür.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu