CİMER’e günde 17 bin başvuru: Cuma mesajı, rüya tabiri ve dahası...

2021'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) günde ortalama 17 bin başvuru yapıldı. En çok başvuru İstanbul, Ankara ve İzmir'den gelirken bu başvuruların arasında ‘hayırlı cumalar’ mesajı atanlar ve rüya tabiri soranlar da yer aldı. Öte yandan çocukların CİMER'e olan ilgisinin arttığı görüldü.

Gündem 28.12.2021, 13:35
CİMER’e günde 17 bin başvuru: Cuma mesajı, rüya tabiri ve dahası...

Vatandaşların talep ve şikayetlerini ilettiği CİMER’e 2021 yılında 6 milyon başvuru yapıldı. En çok başvuru yapan iller arasında İstanbul, Ankara ve İzmir bulunuyor. Başvurular arasında ‘hayırlı cumalar’ mesajı atanlar ve rüya tabiri soranlar bulunurken, çocukların CİMER'e ilgisinin arttığı gözlemlendi. Söz konusu verilere ilişkin konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, "Toplumsal ve ekonomik hayata ilişkin başvurular birinci sırada, eğitim ve sağlık konularında da çok fazla başvuru alıyoruz" dedi.

CUMA MESAJI, RÜYA TABİRİ, DİZİ TALEBİ...

Milliyet'teki habere göre başvuruların yüzde 45'i talep içerikli olduğunu söyleyen Ersoy, günde ortalama 17 bin başvuru geldiğini belirterek "Yıl sonunda yaklaşık 6 milyon 100 bin başvuru almış olacağız. Bunların içinde her gün başvuru yapan vatandaşlarımız, her hafta 'Hayırlı Cumalar' diye mesaj atan, gördüğü rüyasını anlatan ve rüya tabiri isteyen, sevdiği dizinin bir bölümünün kendi mahallesinde çekilmesini isteyenler de var" diye konuştu.

Her başvuruya dönüş yaptıklarını vurgulayan Ersoy, "6 milyon başvurunun yüzde 91'i cevaplanmış durumda" dedi.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu