Çıplak arama haberlerine soruşturma

Çıplak arama haberlerine soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ''çıplak arama'' iddialarına ilişkin ''kasıtlı'' yapıldığını tespit ettikleri emareler üzerinde re''sen soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

Gündem 22.12.2020, 17:10 22.12.2020, 17:10
Çıplak arama haberlerine soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde;

*Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak olarak arama yapıldığını iddia eden kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti devleti ve anayasal düzenine yönelik hedeflerini meşru göstermek ve bu hedef lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak paylaşımlarda bulunduğu şüphesini destekleyen emarelerin tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re'sen soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında özel yasa hükümleri gereğince farklı soruşturma/kovuşturma usulü öngörülen kişiler hakkında, yasal düzenlemelere göre işlem tesis edilecektir.

AK PARTİLİ ZENGİN 'ÖYLE BİR ŞEY YOK' DEMİŞTİ

TBMM'de gündeme getirilen "Uşak'ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak aramaya maruz bırakıldığını" iddiasına yönelik AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin 
"Meclis'i terörize ediyor, çıplak arama yoktur" demişti.


 

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu