‘Cumhur İttifakı’ diyen Çelebi Twitter'da temizliğe girişti

AK Parti’ye katılacağı iddia edilen bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi‘nin 30 günde 5 bine yakın Twitter paylaşımını sildiği ortaya çıktı.

Gündem 08.08.2022, 10:05
‘Cumhur İttifakı’ diyen Çelebi Twitter'da temizliğe girişti

CHP’den istifa ederek Muharrem İnce liderliğindeki Memleket Partisi’ne katılan daha sonra oradan da istifa ederek bağımsız Milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye üye olacağı iddia ediliyor.

Çelebi, sosyal medya hesabından “Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim”, “Kumpas davaları yeniden açacağım diyen Babacanlara karşı mücadelem kesintisiz sürecektir”, “Çabuk unutanlara önemli bir hatırlatma: Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da direnmese hepimiz katledilmiştik” mesajları paylaşmıştı.

Serbestiyet’ten Onur Erkan’ın haberine göre Çelebi, Twitter’da bir taraftan AK Parti’ye yakınlık gösteren paylaşımlar yaparken diğer taraftan AK Parti aleyhindeki eski paylaşımlarını kaldırıyor.

Sosyal medya hesaplarıyla ilgili istatistikler paylaşan Social Blade’e göre Çelebi son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet sildi.

ATATÜRK VE ‘FESLİ KADİR’ PAYLAŞIMLARI

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında geçen sene Ayasofya’da yaptığı konuşması Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a tepki gösterdiği paylaşımı da var. Çelebi’nin “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan cahil adam! Bilmez misin verdiği Milli Mücadele ile ezanlar yankılanır bu diyarlarda” mesajı o tarihlerde birçok habere konu olmuştu. Çelebi’nin sildiği tweetler arasında Kadir Mısıroğlu aleyhinde bir video da var.

‘BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR’ PAYLAŞIMI

Çelebi’nin sildiği bir başka tweet ise Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde paylaştığı “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bir yıl da geçse bin yıl da geçse onun adı bu topraklarda yankılanacak” mesajı.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu