Davutoğlu'ndan bomba iddia: Millet İttifakı'nın adını değiştirmeyi düşünüyoruz

Siyasette 'erken seçim' tartışmaları ve Akşener'in, "6 partili bir Millet İttifakı olabiliriz" ifadeleri gündemdeki yerini korurken Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı’nın ismini değiştirmeyi konuştuklarını açıkladı.

Gündem 06.02.2022, 07:39 06.02.2022, 10:51
Davutoğlu'ndan bomba iddia: Millet İttifakı'nın adını değiştirmeyi düşünüyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Halk TV'de 'Suat Toktaş ile Liderler Özel Söyleşisi' programına katıldı. Gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu,  muhalefet partileriyle Millet İttifakı isminin değiştirilmesi konusunda konuştuklarını ifade etti.

‘KURUMLARIN YENİDEN İNŞA EDİLMESİ GEREK’

Davutoğlu’nun konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Bugün için 6 partinin ittifakı söz konusu, biz bu ittifakı detaylandırıyoruz. Oturup konuşacağız. Asıl bizim seçime kadar ne yapacağımız önemli. Sayısal artış olacak ama bu yetmez. Bunun içeriği ne olacak? Onu netleştireceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin aksaklıkları ortaya daha net şekilde çıktı. Artık Türkiye’nin kurumlarının yeniden inşa edilmesi gerekecek.

Şu ana kadar bu çerçeveye olumsuz yaklaşan olmadı ve süreç işliyor. Türkiye’de erken seçim bir anda ilan edilebilir. O seçim telaşına girmeden elimizde ne varsa ortaya koymalıyız. Millet İttifakı’nın adının değiştirilmesi için konuşuyoruz. Masada farklı isimler var ama bunu açıklamam doğru olmaz."

Yorumlar (0)
16
açık