Davutoğlu''ndan zehir zemberek sözler: Trump iş başındayken otoriterliğin kitabını yazıyorlardı

Davutoğlu''ndan zehir zemberek sözler: Trump iş başındayken otoriterliğin kitabını yazıyorlardı Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu''ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan''a zehir zemberek çıkış. Davutoğlu, Erdoğan''ın "ekonomi ve hukuk" reformu açıklamalarına atıfta bulunarak, "Trump iş başındayken otoriterliğin felsefesini, kitabını yazıyorlardı neredeyse, Biden geldi diye bir anda reformlar ekolüne geri döndüler" dedi.

Gündem 06.12.2020, 08:10 06.12.2020, 08:10
Davutoğlu''ndan zehir zemberek sözler: Trump iş başındayken otoriterliğin kitabını yazıyorlardı

''GELECEĞE KARAMSAR BAKIYORSANIZ SORUMLUSU HEPİMİZİZ''

Davutoğlu, geleceğini göremediğini söyleyen bir gence,“Eğer siz bugün geleceğe karamsarlıkla bakıyorsanız bunun sorumlusu sizler değilsiniz, başta ülkeyi yönetmekte olanlar olmak üzere hepimiziz. 5 sene önce ben buralara Başbakan olarak geldiğimde daha ümit vardı. Geleceğe dönük beklenti vardı" yanıtını verdi. 

© DHA / Biden

DAVUTOĞLU: GÜÇ SAHİBİ DEĞİLKEN ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ İSTERLER

İktidarın reform açıklamalarını değerlendiren Davutoğlu, ''Özgürlüğü dışarıdan birilerinin biçtiği gibi giyenler, dışarıdan birileri ‘çıkar o elbiseyi dediğinde de çıkarırlar. Son günlerde üzülerek izliyorum, geçmişte beraber bu konuları konuştuğumuz arkadaşların tutumunu. Trump iş başındayken otoriterliğin felsefesini, kitabını yazıyorlardı neredeyse, Biden geldi diye bir anda reformlar ekolüne geri döndüler. Bu kavramları içselleştirmemiş insanlar. Kendileri güç sahibi değilken özgürlük ve demokrasi isterler, kendileri güç sahibi olduklarında da başkalarının özgürlüklerini demokrasilerin kısıtlarla'' diye konuştu.

© DHA / Trump

Davutoğlu, MHP’li Semih Yalçın’ın partisini ve kendisini bölücülükle suçlamasına ilişkin sorulan bir soruya da, "Dil en temel insan haklarından biridir. İnsan onurunun bir parçasıdır. Her dil saygındır. Bölücülük, insanları dilleri, dinleri, inançlarına göre ayrımcılığa tabi tutmaktır. O ayrımcılık başladı mı bölücülük, kaçınılmaz. Esas bölücülük budur" diyerek tepki gösterdi.

 

Yorumlar (0)
21
açık