Dikkat çeken erken seçim uyarısı: 3 aya kalmadan...

DEVA Partisi  Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, "AK Parti iktidarının topluma yalancı bir bahar yaşatarak kasım ayında seçime girme planı var" dedi.

Gündem 28.04.2022, 08:51
Dikkat çeken erken seçim uyarısı: 3 aya kalmadan...

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, seçim tartışmaları devam ederken dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Şahin, iktidarın topluma 'yalancı bir bahar yaşatarak' kasım ayında seçime girme planı olduğunu belirterek "yani sonbaharda topuma bir yalancı bahar yaşatarak emekliye, dar gelirliye, sosyal yardıma ihtiyacı olan kesime 12.5 milyar gibi bir bütçe ayırarak 'acaba sonbaharda böyle bir seçime gidebilir miyiz' düşüncesi var" ifadelerini kullandı.

'İKTİDAR YOĞUN BAKIMDA'

KRT TV'deki Olağan İşler programında erken seçim tartışmasına dair kritik açıklamalarda bulunan Şahin, "Şu an itibariyle CHP, her ne kadar seçim yasasında dört maddeyi Anayasa Mahkemesi'ne götürmüş olsa da, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bir karar alarak bir an önce adalet komisyonları aracılığıyla il ve ilçe seçim kurullarının oluşturulmasına dair kararını illere gönderdi. Ve hemen ardından bayram sonu, çok hızlı bir şekilde, 3 ay içerisinde bu kurulları oluşturacak. Ve olası bir seçimi kasım ayında yapabilirler. Kasımda bir seçim bizim beklentimiz dahilinde, çünkü iktidarın bu kışı çıkartabilecek bir performansı yok. İktidar şu anda yoğun bakımda" dedi.

'TOPUMA BİR YALANCI BAHAR YAŞATARAK 'SEÇİME GİDEBİLİR MİYİZ' DÜŞÜNCESİ VAR'

Şahin, "Sadece ölüm öncesinde 'acaba güzel bir hayat verebilir miyiz' düşüncesiyle sağdan soldan bir kısım ekonomik destekler bulmaya çalışıyor. Bugün itibariyle, İsrail'le, Suudi Arabistan'la, Birleşik Arap Emirlikleri'yle yapılan görüşmelerin temelinde bir yalancı bahar yaşatmak; yani sonbaharda topuma bir yalancı bahar yaşatarak emekliye, dar gelirliye, sosyal yardıma ihtiyacı olan kesime 12.5 milyar gibi bir bütçe ayırarak 'acaba sonbaharda böyle bir seçime gidebilir miyiz' düşüncesi var" dedi.

Yorumlar (0)
20
açık