Eğitim Bir Sen üyelerine 'yüksek lisans' kıyağı

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde, ücretli olan tezsiz yüksek lisans alımlarında Eğitim Bir Sen’e üye olan öğretmenlere tezsiz yüksek lisans ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılacağı ortaya çıktı.

Gündem 26.06.2021, 09:45 26.06.2021, 09:51
Eğitim Bir Sen üyelerine 'yüksek lisans' kıyağı

BirGün'den Berkay Sağol'un haberine göre, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde, ücretli olan tezsiz yüksek lisans alımlarında Eğitim Bir Sen’e üye olan öğretmenlere tezsiz yüksek lians ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılacağı ortaya çıktı.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin, ücretli olan tezli yüksek lisans programlarına öğrenci alımlarında, yandaş sendika olan Eğitim Bir Sen üyelerine indirim yapacağı ortaya çıktı. Üniversite yönetimi ve sendika arasında yapılan protokolle, Eğitim Bir Sen üyeleri tezsiz yüksek lisans programlarına yüzde 50 indirimle kayıt olacak.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, “Artuklu Üniversitesi ve Eğitim Bir Sen Mardin Şubesi arasında yapılan protokolle üyelerimizin akademik hayatına destek olmak için, görev süresi içerisinde bilgi haznelerini geliştirmeye imkan tanıyacak bir anlaşmaya imza attık. Yapılan anlaşmayla üyelerimize özel yüzde 50 indirim sağlanmıştır” denildi.

Yorumlar (0)
26
açık