Emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan'dan 'Türkiye' kitabı!

STM ThinkTech Koordinatörü Emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan, Türkiye’nin sıklıkla maruz kaldığı ambargoları ve bu süreç içerisinde gelişen Türk Savunma Sanayiini incelediği kitabını anlattı. Türkiye'nin konumu gereği problemli bir bölgede bulunduğuna dikkat çeken Erdoğan, böyle bir coğrafyada bulunulmasından dolayı Türkiye'nin silahlı kuvvetlerinin güçlü olması gerektiğini vurguladı.

Gündem 03.01.2022, 13:29
Emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan'dan 'Türkiye' kitabı!

STM ThinkTech Koordinatörü Alparslan Erdoğan'ın, yeni kitabı "Türk Savunma Sanayiinin Yükselişi ve Ambargolar: Kritik Teknoloji, Bileşen ve Alt Sistemlerde Yerlileşme ve Millileşme Hamlesi" yayınlandı.

Uzun yıllar askerlik görevinde bulunmuş ve 15 Temmuz Darbe Girişimi'nde de Merkezi Çorlu'da bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1. Ordu Komutanlığı'na bağlı 5. Kolordu ve Çorlu Garnizon Komutanıyken kahramanca savunma yapan emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan, kitabın hazırlanış sürecini ve içeriğini, Defensehere.com'a anlattı.

Eroğan, STM'nin düşünce kuruluşu STM ThinkTech'in ikinci kitabı olan "Türk Savunma Sanayiinin Yükselişi ve Ambargolar"ında Türkiye’nin sıklıkla maruz kaldığı ambargoları ve bu kapsamda Türk Savunma Sanayiini incelediği, kitabında 1974 Kıbrıs'tan son S-400 füze alımındaki krize kadar birçok konuya değindi.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu