Fatma Girik hayat arkadaşının yanında toprağa verildi

Koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren usta oyuncu Fatma Girik, vasiyeti üzerine uzun yıllar yaşadığı Bodrum’da Memduh Ün’ün yanına defnedildi.

Gündem 28.01.2022, 15:42 28.01.2022, 15:56
Fatma Girik hayat arkadaşının yanında toprağa verildi

Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik, pazartesi günü İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 79 yaşındaki Girik’e İstanbul’da bir dizi tören düzenlendi. Törenlerin ardından Girik’in naaşı defnedilmek üzere Bodrum’a getirildi.

Usta oyuncunun vasiyeti, uzun süredir yaşadığı Bodrum’un Torba ilçesinde, 56 yıllık hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilmekti. Vasiyeti üzerine Bodrum'a getirilen Girik için burada da bir anma töreni düzenlendi. Bodrum Merkez Adliye Camii’nde kılınan cuma namazının ardından evine götürülen Girik, daha sonra da Torba Mezarlığı’na getirildi. Girik burada sevenlerinin alkışlarıyla karşılandı.

Törene Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Ablan, Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Celal Doğan, Fatma Girik'in kardeşi Güney Girik, manevi kızı Fatma Ahu Turanlı, yeğeni, ailesi, dostları ile çok sayıda Bodrumlu katıldı. 

Cenazeye Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Bodrum Kaymakamı Bilgehan da katıldı. Bodrum meydanındaki Adliye Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrasında cenaze Torba Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Yorumlar (0)
23
açık