Fikret Orman'dan Şafak Mahmutyazıcıoğlu açıklaması: Kardeşim gibiydi, saldırıdan önce beraberdik!

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ölümünden bir kaç saat önce görüşen eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kızı beklediği için masadan erken kalktığını dile getirdi.

Gündem 27.01.2022, 13:21
Fikret Orman'dan Şafak Mahmutyazıcıoğlu açıklaması: Kardeşim gibiydi, saldırıdan önce beraberdik!

Eski Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na, dün gece Bakırköy'ün Yeşilköy mahallesinde sahibi olduğu balık restoranında saat 00.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler silahlı saldırı düzenledi. Ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu, tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, eski başkan Fikret Orman döneminde yaklaşık 1 yıl Beşiktaş Kulübü'nün hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştı.

Fikret Orman, "Kardeşim" dediği Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili Milliyet gazetesinden Serdar Sarıdağ'a özel açıklamalarda bulundu.

'KARDEŞİMİ KAYBETTİM'

"Kardeşimi kaybettim! Benim çok sevdiğim bir insandı. Kardeşim gibiydi. Hala olayın şokundayım. Çok üzgünüm" diyen Orman, şu ifadeleri kullandı:

'20:00'DE ORADAN AYRILDIM'

"Saldırı gece yarısı 00:00'da gerçekleşmiş. Ben saat 18:00'de yanına gittim 20:00'de oradan ayrıldım. Öncesinde beni aradı, ABD'ye gitmeden önce 'Gel bir yemek yiyelim' dedi. Ben de o yüzden gitmiştim. Kızım beklediği için yemekten erken ayrıldım. Sonra gece haberi duydum, inanamadım. Allah ailesine, sevdiklerine sabır versin. Tüm Beşiktaşlıların başı sağ olsun."
 

Yorumlar (0)
14
açık