Gazeteciye 'tokat atan' Muharrem Sarıkaya'ya ‘ikinci şans’ tarifesi

Geçtiğimiz aylarda bir canlı yayın sırasında gazeteciye tokat atmasıyla gündeme gelen ve yazılarına bir süre ara vermek zorunda kalan Muharrem Sarıkaya, iki ay aradan sonra yeniden Habertürk'te yazmaya başladı.

Gündem 14.02.2022, 13:22 14.02.2022, 19:23
Gazeteciye 'tokat atan' Muharrem Sarıkaya'ya ‘ikinci şans’ tarifesi

Muharrem Sarıkaya, geçtiğimiz aylarda, bir yayın sırasında ses kontrolü yapan kişiye attığı tokatla gündem olmuştu. Hareketi nedeniyle sert eleştiriler alan Sarıkaya, o günden sonra Habertürk’teki yazılarına ara verme kararı almıştı.

'GAZETECİYE TOKAT ATMIŞTI'

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile gerçekleştirdiği röportaj sırasında yaşanan ses problemi nedeniyle gazeteci Ahmet Demir'e tokat atan Sarıkaya, tepkiler üzerine özür dilemiş ve Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden istifa etmişti. 17 Aralık'tan bu yana yazılarına ara veren Sarıkaya, bugün yayımladığı yazı ile 'Tekrardan Merhaba' dedi.

'YAPILMASI GEREKENİ YAPTIM'

Sarıkaya bugün yayımladığı 'İkinci şans' başlıklı yazısında, "Bir anda öfke kontrolü yapamamanın yarattığı refleksle muhatabını rencide edici bir hareketin faili olarak, muhatabımdan özür diledim. Yargıda uzlaşarak helalleştim; medya grubumuzda temsile dair görevlerimden de istifa ettim... Kısaca vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım" ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
16
açık