İmamoğlu'ndan zam açıklaması

İSPARK'la ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  "İSPARK ayda 2-3 milyon lira zarar ediyor. Zam çalışması olacaktır ama şu an için yoktur." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'ndan zam açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu açıklamasında şunları söyledi:

DİYARBAKIR ZİYARETİ

Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusu. Ben gittiğim her yere simgesel hediyeler götürürüm. O güzel fotoğrafı paylaşmak istedim. O posteri Diyarbakır’da paylaştım.

BELEDİYEDE TASARRUF VE İSPARK KONUSU

Bütün israflardan kurtulacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un en zengin kurumu. Bir binaya 2.2 milyon lira kira öder mi? İSPARK’ın haziran ayı 18 milyon liralık zararı var. İSPARK niye zarar etsin? 60 binin üzerinde ücretsiz araç var. Her kurumdan yenileyin, azaltın dedim. Düzenleyeceğiz, elden geçireceğiz. Elden ücret... Burada bir kaçak var. Kredi kartıyla ödeme yapılacak. Verimsiz kullanılan otoparklar var. İSPARK ayda 2-3 milyon lira zarar ediyor. Zam çalışması olacaktır ama şu an için yoktur.

İŞTEN ÇIKARMA İDDİALARI

Emekçinin korunmasını dikkat eden biriyim. Arkadaşlarım bir çalışma yapıyor. İki ayda eleman farkı var. (2 bin kişi) Duyurusu yapılmamış, adil değil. Her sendikanın başındaki insanla bu konuda yarışırım.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Sayın Cumhurbaşkanı’nın hangi imada bulunduğunu bilmem. Bir kuruma çıkarılanları işe alacaksa memnun olurum. Milyonlarca işsiz. İmayı yorumluyorum; 2 bin değil, 200 bin kişiyi 2 milyon kişiyi işe alsa sevinirim. Belediye başkanına 18 makam tahsis edilmiş, orada da tasarruf yapacağım. Moraliniz yüksek olsun, her şey çok güzel olacak. 
 

ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  AHMET ''KURAL'' TANIMADI... ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASINA KARIŞTI

  Alkollü araç kullanan ünlü oyuncu Ahmet Kural, İstanbul Üsküdar'da zincirleme trafik kazasına karıştı.

 • 2

  ÖLDÜREN VİRÜS ''CORONA''!.. MASKE FIRSATÇILARI İŞBAŞINDA...

  Çin'de ortaya çıkan ve her geçen gün yayılan Corona virüs hastalığı fırsatçılara yaradı.Maske karaborsası oluştu.Stokçular depolarda hatta evlerinde kolilerde beklettikleri maskeleri bakın hangi fahiş fiyatlarla satıyorlar.

 • 3

  İŞADAMI TURGUT TORUNOĞULLARI'NDAN TÜRK EKONOMİSİNE ALTERNATİF ÇÖZÜM

  Avrupa'daki Türk Toplumu olarak ; Türkiye ekonomisine alternatif ve ciddi bir kaynak. Edelstaal Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları Türk ekonomisine alternatif çözüm sundu. İşte girişimci iş adamı Torunoğulları'nın Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak ''plaka'' önerisi..

 • 4

  Sarıgül: Gayrimenkul satışlarında rekor kırılacak

  Türkiye ekonomisinde yaşanan olumlu hava, gayrimenkul sektörüne de yansıdı. 200'den fazla alana direkt olarak dokunan ve yüz binlerce kişiye istihdam sağlayan gayrimenkulde, 2020 yılı ivme dönemi olacak. Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, hem Türkiye ekonomisi ve gayrimenkul sektörü, hem de kendi projelerine dair açıklamalarda bulundu.

 • 5

  CEP HERKÜLÜ DEV ADAM: NAİM SÜLEYMANOĞLU

  Üç olimpiyat, yedi dünya ve Avrupa şampiyonluğu... Halterin 'Küçük dev adamı... Rekorlar rekortmeni '' Naim Süleymanoğlu''.... Ünlü iş adamı ve yazar Aykut Torunoğulları usta kalemiyle milli gururumuz Naim Süleymanoğlu'nun yaşattığı gururu ve başarılarıyla Türkiye'ye kazandırdıklarını anlattı... İşte yazar Torunoğulları'nın duygusal yazısı....

 • 6

  Merkel'in durumu kötüleşiyor

  Çin'de Başbakan Li Keqiang ile bir araya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel, titreme nöbeti geçirmemek için milli marşlar okunurken bile yerinden kalkmadı.

 • 7

  Bakan Soylu'dan Yenikapı'daki araçlarla ilgili açıklama

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili,  yapmış olduğu açıklamada "O da bizim sorumluluk alanımızda. Eğer bir kamu zararı oluşmuşsa biz buna bakarız" ifadelerini kullandı.


DİĞER HABERLER

AHMET ''KURAL'' TANIMADI... ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASINA KARIŞTI

ÖLDÜREN VİRÜS ''CORONA''!.. MASKE FIRSATÇILARI İŞBAŞINDA...

Bakan Soylu'dan Yenikapı'daki araçlarla ilgili açıklama

İmamoğlu'ndan Yenikapı'daki araçlarla ilgili ilk açıklama

İBB'den 'araç' açıklaması

2019-2020 eğitim öğretim yılı bugün başladı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asena Atalay, pozlarıyla beğeni topladı

Gazeteci Levent Uysal'a silahlı saldırı