Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'ın Gezi eylemcilerine yönelik 'Bunlar çürük, bunlar sürtük' sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"9 yıl önce ağaç bahanesi ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkıyalar, bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar böyle, Bunlar çürük, bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir, ne değildir, böyle bir şey yok " dedi. Vatandaşlar sosyal medyadan "Ülkeyi kurtaran liderden, ülkenin kadınlarına 'sürtük' diyen bir lidere..." ifadelerini kullanırken CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sert tepki gösterdi.

Gündem 01.06.2022, 14:18
Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'ın Gezi eylemcilerine yönelik 'Bunlar çürük, bunlar sürtük' sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında Gezi direnişini 9'uncu yıldönümünde hedef aldı. Erdoğan, "Gezi olaylarının arkasında hangi güçlerin olduğunu biliyoruz. Bay Kemal oradaydı, başı çeken oydu. Kendileri de terör sevici" diye belirtti. Erdoğan ayrıca, "9 yıl önce ağaç bahanesi ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkiyalar bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar böyle bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir ne değildir böyle bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın sözlerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sert yanıt verdi. Kaftancıoğlu, "Ya sen?" diye sordu.

SOSYAL MEDYADAN SERT TEPKİ

Öte yandan vatandaşlardan da tepki gecikmedi. Sosyal medya hesabı Twitter'dan tepki gösteren bir yurttaş, "Ülkeyi kurtaran liderden, ülkenin kadınlarına 'sürtük' diyen bir lidere..." dedi.

İşte o paylaşımlar:

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu